بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» دفتر مدیریت فرآیند کسب و کار چیست؟

دفتر مدیریت فرآیند کسب و کار (Business Process Management Office) یا BPMO، هیئت یا کمیته‌ای است که مسئولیت ساختاردهی، تضمین عملکرد و مدیریت فرآیندهای کسب و کار را بر عهده دارد. راه‌اندازی این هیئت برای موفقیت در عملکرد کسب و کارها ضروری است، چرا که حجم فعالیت‌ها معمولا زیاد است و هر روز پیچیده‌تر می‌شود. بنابراین، برای مقابله با تغییرات دائمی بازار، کسب و کارها باید آمادگی لازم را داشته باشند. این کمیته، مسئول ساختاردهی و تضمین عملکرد BPM است. همچنین، میان دستورالعمل‌های استراتژیک سازمان و پیاده سازی و اجرای واقعی فرآیندهای کسب و کار ارتباط ایجاد می‌کند.

دفتر مدیریت فرآیند کسب و کار یا BPMO، تضمین می‌کند که زمان و فعالیت‌های شما برنامه‌ریزی شده، ساختار یافته و سازماندهی شده است و در نهایت می‌توانید به بهترین نتایج برسید.

یک کسب و کار با معماری سازمانی فرآیندگرا، فعالیت‌هایی را تعریف می‌کند که به صورت فرآیندهای متوالی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شوند تا در نهایت به تحویل نهایی همسو با اهداف استراتژیک کسب و کار برسند. این جریان فرآیندها در تمام مراحل یک کسب و کار وجود دارد. از آنجا که از این جریان فرآیندی، نقشه برداری شده و برای همه ذینفعان قابل مشاهده است، می‌توانید آن را نظارت کنید، تجزیه و تحلیل کنید و یا تغییر دهید.

این بهینه سازی مداوم، علاوه بر بهبود کیفیت و کارایی کسب و کار و کاهش هزینه‌ها، مزیت رقابتی نیز برای کسب و کار شما ایجاد می‌کند.

در نهایت، دفتر مدیریت فرآیند، این تحولات را با هدف مشارکت کارکنان در کل فرآیند، شناسایی، پشتیبانی، مستند سازی و مدیریت می‌کند.

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده